Půjčky do 5000 Kč mohou mít různou podobu. A my si všechny podoby této půjčky postupně přestavíme. Půjčky do 5000 Kč nemusí být pouze nebankovní půjčky, ale v určitých případech je poskytují i klasické banky. Asi nejvíce jsou oblíbené SMS půjčky do 5 000 Kč.

Půjčky do 5000 Kč pomocí kreditní karty

Půjčky do 5000 Kč si může brát pomocí klasické kreditní karty. Spousta lidí této možností využívá, zařaďte se mezi ně i vy. Kreditní karta vám umožnuje platit v obchodech do mínusu. Většinou si můžete sjednat že můžete jít do mínusu až 50 000 Kč. Výhodou je, že pokud peníze splatíte ještě v bezplatném období, tak jste měli půjčku úplně zadarmo. Bezúročné období je často delší než 30 dnů. Je ale důležité vždy peníze splatit v bezúročném období, po konci tohoto bezúročného období začínají naskakovat docela dost vysoké úroky. Podobně jako kreditní karta může fungovat kontokorent. Kreditní karty poskytují banky i nebankovní společnosti.

Klasické půjčky do 5000 Kč

Můžete si samozřejmě vzít i úplně klasické půjčky do 5000 Kč od bank či nebankovních společnosti. U bank je však třeba mít velké příjmy a nesmíte být zapsáni v registru dlužníků. Ti kteří neuspějí u banky se pak často obracejí přímo na nebankovní společnosti. Někdy jsou jištěné směnkou, pak je to pujčka na směnku na ruku. Nebankovní společnosti často neprověřují registry dlužníků ani výši vašich příjmů.

SMS půjčky do 5000 Kč

Jako půjčky do 5000 Kč se v poslední době používají SMS půjčky. Tyto půjčky poskytují Finská společnost Ferratum. Jedná se o krátké půjčky, které musíte splatit do 21 dnů. Noví žadatelé si mohou zažádat maximálně o 500 Kč nebo 1 000 Kč. Při příští žádosti si již mohou zažádat i o výši půjčky.

O SMS půjčku si můžete zažádat pomocí SMSky, ale v dnešní době je lepší využít internetového formuláře s žádostí o půjčku.

SMS půjčky do 5000 Kč žádost o půjčku:

Půjčky do 5000 Kč pro nové žadatele jsou zasílány pomocí poštovní poukázky, aby se prověřila vaše totožnost. Po vašem ověření vám půjčky budou zasílány již na váš bankovní účet u vaší banky.